Archiwum wydarzeń w roku szkolnym 2016/2017
Artykuły
Streszczenie aktualności w roku szkolnym 2016/2017
----------------------------------------------------------------------------------------------
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu serdecznie zapraszają za uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 z udziałem pana burmistrza.
w dniu 23 czerwca 2017 o godz. 8:00 na sali gimnastycznej.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Korona Beskidu Śląskiego, czyli wycieczka 6 klasy na Baranią Górę.
W dniu 12 czerwca 2017 roku przy pięknej, słonecznej pogodzie i lekkim wietrzyku wyruszyliśmy pociągiem do Wisły Głębce. Po przejściu malowniczą dolinką dotarliśmy na wyciąg kolejki linowej, który zabrał nas na szczyt Stożka. W schronisku zjedliśmy drugie śniadanie i gotowi do dalszej drogi wyruszyliśmy z uśmiechem na twarzy:). Główny szlak beskidzki, który wybraliśmy prowadził nas malowniczo przez Krykawicę, Kiczory, Maraźnicę aż do przełęczy Kubalonka, gdzie czekał na nas przepyszny obiad. Po odpoczynku i regeneracji sił idąc przez Stecówkę i dolinę Czarnej Wisełki dotarliśmy do celu, Schroniska PTTK Przysłop pod Baranią Górą. Po zakwaterowaniu integrowaliśmy się wspólnie przy ognisku piekąc kiełbaski, oscypki i ziemniaki. Dzień zakończyliśmy miłym akcentem grając w grą towarzysko-psychologiczną "Mafia". Śmiechu było co nie miara, ale tego właśnie nam było trzeba:)
Drugi dzień naszej przygody zaczęliśmy od sytego śniadania, po którym wyruszyliśmy na szczyt Baraniej Góry. Nawet tutaj nie brakowało niespodzianek, gdyż nasz klasowy kolega Adrian obchodził dziś swoje urodziny. Po odśpiewaniu "Sto lat" i zjedzeniu cukierków urodzinowych, ruszyliśmy dalej. Wędrując przez Magurkę Wiślańską i Gawlas dotarliśmy na upragniony obiad i odpoczynek w Ranchu na Cieńkowie. W nagrodę i trud włożony w dzisiejszą wędrówkę, ostatnią część trasy przejechaliśmy wyciągiem na Skoczni im.Adama Małysza.
Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego regionu. Poznaliśmy uroki beskidzkich szlaków, szczytów oraz krajobrazów. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka uświadomiła nam także, że warto poznawać zakątki okolic w których mieszkamy. Teraz już wiemy, że "Góry uczą pokory"!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------
Musicalowy dzień w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie za nami:)
Skarb to utrzymany w klimacie lat 20-tych ubiegłego wieku musical o przygodach i perypetiach miłosnych dziewcząt i chłopaków. Róża i Jaś – główni bohaterowie – to dwa różne światy. Pozornie dzieli ich wszystko, ale – jak się okazuje – jeszcze więcej ich łączy. Czy są sobie przeznaczeni? Czy odnajdą wspólną drogę? Co się stanie z ich dziecięcą przyjaźnią? Czy – mimo przeciwności losu i ingerencji ze strony dorosłych – uda im się zdobyć tytułowy skarb? Czy będzie to diament? Czy legendarny kwiat paproci? A może wielki majątek? Odpowiedź jest zaskakująca… A może nie? Warto przekonać się, czym jest SKARB!
Przedstawienie oparte jest na zasadzie kontrastu – dziewczynka i chłopiec, panienka i młodzieniec… dziedziczka i podrzutek… hrabiowski pałac i sierociniec… dwa światy, dwa spojrzenia na te same kwestie, dwa pokolenia… I – jak to w życiu bywa – dwie różne drogi… Co wybrać? Jak odnaleźć skarb? Gdzie szukać szczęścia?
Musical skłania do refleksji i napawa optymizmem – daje nadzieję, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych i każdy może odnaleźć prawdziwy skarb.
Spektakl Skarb to piękna muzyka, melodyjne piosenki, ciekawa choreografia – dużo tańca i ruchu. To barwne stroje z epoki szpicbródki i niezwykła - zaskakująca scenografia… a wszystko utrzymane w stylu retro. Tego jeszcze nie było – swing, gospel, dancingi… szalone lata ’20 minionego wieku urzekają swoim niepowtarzalnym klimatem.
Młodzi aktorzy – wychowankowie Akademii Esprit w tym również naszej szkoły – pod okiem trenerów i instruktorów z teatru ArtVenture stworzyli mistrzowskie przedstawienie!
------------------------------------------------------------------------------------------------
11 kwietnia 2017 15 uczniów z klas 4-6 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym z Języka Angielskiego Memory Master. Wszyscy nasi uczniowie osiągnęli dużą ilość punktów a wśród nich znaleźli się również laureaci. Dyplom Laureata II stopnia zdobyła Maria Witkowska z klasy 4 oraz Anna Bolik z klasy 5, a Dyplom Laureata III Stopnia zdobyła Maja Jurczok (kl. 4), Hanna Morel (kl.4) oraz Natalia Gomola (kl5). Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy!
w podchodach matematycznych. W dziesięciu kopertach rozmieszczonych na terenie szkolnego placu schowane zostały zadania w formie QR kodu, który przenosił do treści zadania.
- składanie wniosków do rekrutacji: 03.04.2017 r. – 28.04.2017 r. - weryfikowanie złożonych wniosków: 04.05.2017 r. - 05.05.2017 r. - podanie do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 10.05. 2017 r. - potwierdzenie przez rodziców przyjęcia do szkoły: 15.05.2017 r. – 19.05.2017 r. - podanie do wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 24. 05. 2017 r. Szczegóły i dokumenty: [TUTAJ] |
Na konkurs nadesłano 207 prac, z czego zakwalifikowano 181 w trzech grupach wiekowych.
Komisja kwalifikacyjna w składzie:
1. Przewodnicząca - Joanna Materna – Rybińska Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego
2. Członek – Damian Legierski– Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
w Cieszynie
3. Członek - Michał Rajwa – Z-ca Naczelnika Wydział Edukacji
4. Sekretarz - Grażyna Binek – Konderla – Z-ca Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego
nagrodziła i wytypowała do udziału w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim następujące prace uczniów naszej szkoły
Grupa II: uczniowie w wieku 10-13 lat
miejsce II – Hanna Morel, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu,
miejsce III – Maria Witkowska, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu,
wyróżnienie – Justyna Warzecha, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu,
To wielki sukces naszej szkoły, w powiecie :)
Nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu wręczyli na sali sesyjnej cieszyńskiego Starostwa Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego Maria Cieślar, Damian Legierski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie oraz Przewodnicząca komisji konkursowej - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego Joanna Materna – Rybińska.
Gratulujemy !!!
Podczas lekcji uczniowie nauczyli się orientacji w terenie na podstawie kompasu i mapy. Wykorzystując zdobyte umiejętności odnajdywali szereg przygotowanych dla nich zadań, bazujących na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadzały do ukrytej w Ogrodzie niespodzianki.
Czy wyspa Zanzibar i życie na niej aby na pewno wygląda tak jak na pięknych, kolorowych pocztówkach? Jak wygląda przeciętny zanzibarski plac zabaw oraz zabawki dla dzieci? Czy można zacząć budowę domu od wyboru i wykonania drzwi a nie od fundamentów? Co mają ze sobą wspólnego: trawa cytrynowa i komary? W jaki sposób i jak długo rośnie ananas? Dlaczego mieszkańcy Zanzibaru śpiewają podczas wspinania się na palmy? Czy żyje jeszcze żółw, który pamięta wizytę Henryka Sienkiewicza w Afryce? Co wspólnego z wyspą ma Freddie Mercury? Jak wygląda najmniejsza żaba i najmniejsza antylopa na świecie? Skąd się bierze rafia? Z czego powstają: naturalny ,,bandaż”, ,,szampon”, sieci rybackie oraz miętowe inhalacje? Co to jest ,,galała”? Jak wyglądają zanzibarskie banknoty? Skąd się wzięli na wyspie Masajowie?
Na te i wiele innych pytań uczniowie uzyskali odpowiedzi podczas lekcji, w czasie której pani Ewelina Babnik podzieliła się swoją wiedzą oraz przeżyciami i doświadczeniami z wizyty na Zanzibarze. Nie obyło się bez zagadek, również tych zapachowych… a na końcu, za pomocą skonstruowanego specjalnie na tę okazję ,,wykrywacza wiedzy”, sprawdzone zostały wiadomości zdobyte przez uczniów w trakcie zajęć ☺ ☺ ☺ Afrykańską atmosferę stwarzała również pieszą wizyta do ciemnej pieczary, za sprawą opowieści ruchowej, oraz śpiewy ,,Murzynków” występujących w strojach ręcznie wykonanych z trzciny przez zanzibarskie dzieci… Całość uwieńczona została tropikalną wycieczką do krainy egzotycznych i zdrowych smaków podczas degustacji przepysznych owoców mango i ananasa… Było pachnąco, gorąco, tropikalnie i przepysznie!!!
W ramach akcji „Szkoła Czystych Rąk”, odbyły się zajęcia otwarte dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Akcja propagowała zdrowy styl życia a w szczególności kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz zminimalizowanie przypadków zarażenia się chorobami, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dzieci są szczególnie narażone na przenoszenie, za pomocą rąk, drobnoustrojów wywołujących choroby układu pokarmowego i oddechowego, gdyż poznają świat w dużej mierze za pomocą dotyku; wszystko muszą wziąć do ręki, poczuć, a często nawet posmakować. Nieoceniona jest więc edukacja w zakresie przestrzegania higieny osobistej, a w szczególności częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła.
Na zajęciach otwartych uczniowie usystematyzowali swoje wiadomości z zakresu profilaktyki chorób oraz poznali kolejne etapy prawidłowego mycia rąk, a także znaczenie tego dla zdrowia. Dzieci przeniosły się do fabryki mydła, w której mogły rozpoznawać różne jego zapachy oraz same stały się częścią taśmy produkcyjnej… było bardzo wesoło i wcale nie tak łatwo jak mogłoby się wydawać… :-)
Scenariusz zajęć pt. ,,Dlaczego i jak dbamy o higienę rąk”, opracowany przez panią Ewelinę Babnik, znalazł się podczas jednej z edycji akcji ,,Szkoła Czystych Rąk”, organizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną z siedzibą w Katowicach, wśród czterech najlepszych w całym województwie śląskim!
Maria Witkowska, Hanna Morel, Victoria Ratka (klasa 4 )
Anna Bolik, Natalia Gomola, Robert Korcz (klasa 5 )
Justyna Warzecha, Wojciech Sikora, Adrian Podejma (klasa 6 )
zajęliśmy czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej ustrońskich szkół:)
W klasyfikacji indywidualnej uczennica klasy piątej Anna Bolik zajęła II miejsce:) Gratulujemy:)
Prosimy o informację, czy w tym czasie jest potrzeba zorganizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych.
W przypadku takiej potrzeby prosimy o złożenie deklaracji w sekretariacie szkoły do 7 kwietnia (piątek).
Gratulujemy !!!
Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2017/2018
Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2017/2018
Rekrutacja do szkoły
Karta zgłoszenia dziecka do szkoły
Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu
Rekrutacja do przedszkola
Deklaracja o kontynuacji uczęszczania dziecka do przedszkola
Oświadczenie o wielodzietności rodziny
Oświadczenie samotnej matki-ojca
Wniosek o przyjęcie do przedszkola
Zasady rekrutacji do OP w Ustroniu
Szkolna wycieczka rowerowa
Dnia 10.06. odbyła się szklona wycieczka rowerowa do Wisły. Brali w niej udział uczniowie klas 4-6. Dystans ok 20 km pokonaliśmy w znakomitej kondycji i świetnych humorach. Niektórzy z nas te okolice poznawali pierwszy raz. Drobne kłopoty z pogodą nie przeszkodziły w szczęśliwym powrocie do domu. Z utęsknieniem uczestnicy wycieczki oczekują na kolejny wyjazd.
Wycieczka do Planetarium
Dnia 15 czerwca wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Ustroniu wybraliśmy się do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. W ramach zajęć z unijnego projektu "Łowcy Naukowych Przygód" mogliśmy po raz kolejny doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było odwiedzenie Obserwatorium Astronomicznego, w którym przez 30 centymetrowy refraktor lunety mogliśmy okazję zobaczyć Słońce w jego wędrówce po niebie. W planetarium zaproszono nas na seans astronomiczny pt: „Cztery pory roku”. Charakterystyczna kopuła, która od wewnątrz imituje firmament niebieski, jest jednocześnie ekranem do prezentacji planet, gwiazdozbiorów i innych ciał niebieskich. Pod kopułą mieści się potężny projektor (o masie 2 ton i wysokości 5 m w pionowym ustawieniu), wyprodukowany w Zakładach Carla Zeissa. Dzięki temu urządzeniu, siedząc w fotelach specjalnej konstrukcji, na 400-osobowej widowni, mogliśmy zobaczyć rzeczywisty wygląd nieba.
Udaną i atrakcyjną wycieczkę uchwyciliśmy w kadrze aparatu fotograficznego, robiąc pamiątkowe zdjęcia:)
Finał EspritChef Junior i wielki sukces naszej uczennicy!
Wspaniała, pyszna impreza – tak można byłoby nazwać finał Konkursu Kulinarnego EspritChef Junior zorganizowany 18.06.2017 przez Akademię Esprit z Ustronia. Była to impreza towarzysząca obchodom 50-lecia nadania miastu statusu uzdrowiska i odbywała się na oczach widzów zgromadzonych na ustrońskim rynku. Cztery godziny emocji, zabawy i rywalizacji! Dzieciaki startujące w finale pokazały, że są prawdziwymi mistrzami. Wprawdzie tytuł mogła zdobyć tylko jedna osoba, ale na uznanie zasłużyli wszyscy. Pięcioro finalistów gotowało na oczach widowni, pokonując stres i tremę – aby zaprezentować się jak najlepiej.
Tytuł EspritChefa Juniora a tym samym I miejsce zdobyła Emilia Pilch, uczennica 5 klasy naszej szkoły:)
II miejsce zajęła Sara Śliwińska
III – Zuzanna Kiecoń i Kamil Sembol
V – Julia Wantulok
Zwyciężczyni otrzymała 1000zł, warsztaty z Amelią Gardaś oraz - tak jak i wszyscy pozostali finaliści - sprzęt AGD i torbę przypraw Prymat. Wspaniałą atmosferę imprezy zapewnili jurorzy – Krzysztof Gawlik, Michał Bałazy i Mateusz Czekierda – którzy, będąc na scenie, zabawiali publiczność i rozładowywali napięcie towarzyszące rywalizacji. Razem z nimi uczestników wspierała i jednocześnie oceniała Amelia Gardaś. Uroczystość uświetnił sam burmistrz Ustronia – Ireneusz Szarzec – oficjalnie otwierając imprezę.
Gratulujemy tak ogromnego sukcesu!
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | |
---|---|
Data utworzenia: | 2018-01-21 |
Data publikacji: | 2018-01-21 |
Osoba sporządzająca dokument: | |
Osoba wprowadzająca dokument: | Marek Landowski |
Liczba odwiedzin: | 3136 |